Tekninen henkilökunta

Antti Aho

Tekninen johtaja

Jukka Vuokko

Tekninen tuottaja

Harri Lång

Suuren näyttämön näyttämöpäällikkö

Mikko Jutila

Näyttämömestari

Antti Kivikoski

Näyttämömestari

Toni Lampela

Näyttämömestari

Timo Lottanen

Näyttämömestari

Anssi Lukkarinen

Näyttämömestari

Patrick Torné

Näyttämömestari

Juhani Vuorsalo

Näyttämömestari

Aslak Sandström

Willensaunan vastaava näyttämömestari

Jaakko Toijanniemi

Apulaisnäyttämömestari

Jaakko Ylä-Rautio

Apulaisnäyttämömestari

Joel Järvinen

Näyttämöoperaattori

Mikko Liikanen

Näyttämöoperaattori

Tuomo Tervo

Tekniikan suunnittelija,
Näyttämömies

Zoran Atanasov

Willensaunan näyttämöassistentti

Tiia-Sisko Rasilainen

Willensaunan näyttämöassistentti

Tarmo Tanttu

Willensaunan näyttämöassistentti

Irene Taurinen

Willensaunan näyttämöassistentti

Tuomas Vellamo

Willensaunan näyttämöassistentti

Markku Colliander

Näyttämömies

Jari Kailokari

Näyttämömies

Ilpo Karhu

Näyttämömies vs.

Lasse Ketola

Näyttämömies vp.

Aki Kokkonen

Näyttämömies

Pasi Kuronen

Näyttämömies

Petri Pulkkinen

Näyttämömies

Jaan Pöldsam

Näyttämömies

Samuli Rasinpuro

Näyttämömies vs.

Sami Saari

Näyttämömies

Antti Soininen

Näyttämöoperaattori

Tomi Syrjä

Näyttämömies

Tuomas Tikkala

Näyttämömies vp.

Jetro Uotinen

Näyttämömies vs.

Ville Toikka

Valo-osaston päällikkö

Matti Tiilama

Valaistusmestari

Kare Markkola

Valaistusmestari

Ilkka Niskanen

Valaistusmestari

Ville Virtanen

Valaistusmestari

Mirja Aho

Valoteknikko

Katri Kinnunen

Valoteknikko

Jussi Kuittinen

Valoteknikko

Jussi Laine

Valoteknikko

Miika Suomalainen

Apulaisvalaistusmestari

Cathrine von Krogh

Valoteknikko

Petri Tarkiainen

Videotuottaja

Pyry Hyttinen

Video-operaattori

Ida Järvinen

Valo- ja videoteknikko

Titus Torniainen

Valo- ja videoteknikko

Eetu Hiltunen

Willensaunan AV-assistentti

Matias Koivuniemi

Willensaunan AV-assistentti

Olli Valkola

Willensaunan AV-assistentti

Riku Vuorensola

Willensaunan AV-assistentti,

Esa Mattila

Ääniosaston Päällikkö

Raine Ahonen

Tehostemestari

Veli-Pekka Lahtela

Vastaava tehostemestari

Jani Peltola

Tehostemestari

Matti Pollari

Tehostemestari

Harri Kejonen

Tehoste- ja valaistusmestari

Esko Mattila

Äänioperaattori

Leo Lindgren

Ääniteknikko

Mikko Pietilä

Ääniteknikko

Marja Humalamäki

Tarpeistonhoitaja

Anne Jekunen

Tarpeistonhoitaja

Salla Lappalainen

Tarpeistonhoitaja

Sinikka Liikanen

Tarpeistonhoitaja

Irene Lång

Tarpeistonhoitaja

Sisko Jaako

Tarpeistonvalmistaja

Sanna Sucksdorff

Tarpeistonsuunnittelija

Kari Saviranta

Vastaava lavastemestari

Pekka Juuti

Lavastemestari

Harri Ojala

Lavastemestari

Ari Palmroos

Apulaislavastemestari

Elli Hakkola

Lavastemaalari

Mira Lankinen

Lavastemaalari

Horst Wein

Huonekalujenhoitaja

Mikko Nikola

Verhoilijamestari

Kasper Henriksson

Puuseppä

Esa Kirkinen

Puuseppä

Mikko Murtomaa

Puuseppä

Tomi Raitio

Puuseppä

Johanna Hannikainen

Järjestäjä

Erik Rehnstrand

Järjestäjä

Hannele Sarkki

Järjestäjä

Nina Turunen

Järjestäjä

Virpi Haanpää

Kuiskaaja

Pia Suuronen

Kuiskaaja

Heikki Nylund

Naamioinnin päällikkö

Krista Karppinen

Maskeeraaja, naamioitsija, kampaaja vs.

Tuire Kerälä

Maskeeraaja, naamioitsija, kampaaja vp.

Jari Kettunen

Maskeeraaja, naamioitsija, kampaaja

Petra Kuntsi

Maskeeraaja, naamioitsija, kampaaja

Pauliina Manninen

Maskeeraaja, naamioitsija, kampaaja vp.

Minttu Minkkinen

Maskeeraaja, naamioitsija, kampaaja vs.

Laura Sgureva

Maskeeraaja, naamioitsija, kampaaja

Heli Hynynen

Puvuston päällikkö

Saija Kiiskilä

Puvuston päällikön assistentti

Minna Peltomäki

Produktioassistentti

Virpi Hämäläinen

Vaatturiosaston vastaava

Nina Martikainen

Vaatturi

Anne Korpisalo

Ompelija

Marika Liivalahti

Ompelija

Lilja Honkanen

Ompelija-Modisti

Ipsa Syrjänen-Pöhö

Pukuvarastonhoitaja-värjäri

Ilkka Salakari

Pukija-vaatturi

Satu Heino

Pukija-Pukuhuoltaja

Marjo Kemppainen

Pukija-pukuhuoltaja

Anne Männistö

Pukija-Pukuhuoltaja

Tuija Siltanen

Pukija-Pukuhuoltaja

Noona Smura

Pukija-Pukuhuoltaja